Eurowinieta zamawianie

Zdjęcie przedstawiające ciężarówkę z tablicą rejestracyjną. Część krajowa tablicy rejestracyjnej jest podświetlona

Kraj rejestracji pojazdu

Wybierz kod kraju, w którym zarejestrowany jest pojazd. Kod kraju znajduje się również na tablicy rejestracyjnej.

Obrazek przedstawiający dowód rejestracyjny z zaznaczonym krajem tablicy rejestracyjnej

X

Numer rejestracyjny

Wpisz numer rejestracyjny pojazdu dokładnie taki, jaki podany jest w dowodzie rejestracyjnym.

Zdjęcie przedstawiające ciężarówkę z wyróżnionym numerem rejestracyjnym

X

Klasa osi

Wybierz klasę osi zgodnie z liczbą osi samochodu ciężarowego lub zestawu drogowego (łącznie z przyczepą), których używasz na autostradzie. Dodaj liczbę osi samochodu ciężarowego i przyczepy. Pamiętaj: osie podniesione nie są wykluczone i należy je policzyć.

Zdjęcie przedstawiające widok z boku ciężarówki z podświetlonymi osiami

X

Klasa emisji

Wybierz klasę emisji swojego pojazdu. Klasa emisji pojazdu podana jest w dowodzie rejestracyjnym.Jeśli w dowodzie rejestracyjnym nie jest podana klasa EURO, to obowiązuje następująca tabela:
Klasa EUROData pierwszej
rejestracji pojazdu
Euro 0do 30-06-1992
Euro 101-07-1992 - 30-09-1995
Euro 201-10-1995 - 30-09-2000
Euro 301-10-2000 - 30-09-2005
Euro 401-10-2005 - 30-09-2008
Euro 5 i EEV*01-10-2008 - 31-12-2012
Euro 6 lub czystszeod 01-01-2013
* Oznaczenie EEV = Enhanced Environmental friendly Vehicle
Zdjęcie ciężarówki z emisją spalin i dowodem rejestracyjnym

X

Obowiązuje od

Obowiązuje od

Wpisz datę początkową okresu, w jakim chcesz korzystać z płatnych dróg i autostrad. Winieta zaczyna obowiązywać od momentu zamówienia. Dla okresów wybranych w przyszłości winieta zaczyna obowiązywać od godziny 00:00 pierwszego dnia okresu ważności.

X

Obowiązuje do

Obowiązuje do

Wpisz datę końcową okresu, w jakim chcesz korzystać z płatnych dróg i autostrad. Minimalny okres ważności wynosi 1 dzień kalendarzowy, a maksymalny jeden rok. Winieta kończy się o godzinie 24:00 ostatniego dnia okresu ważności.

X

 


Uwaga: Wyjście Danii w 2025 r.

W dniu 1 stycznia 2025 r. Dania przejdzie z eurowiniety na podatek drogowy od pojazdów ciężarowych oparty na liczbie kilometrów. Więcej informacji na temat nowego podatku można znaleźć na stronie www.vejafgifter.dk/en. W wyniku tej zmiany eurowinieta nie będzie już potrzebna w Danii po 31 grudnia 2024 roku.

 

W pozostałych państwach członkowskich eurowiniety: Luksemburgu, Holandii i Szwecji eurowinieta jest nadal wymagana dla pojazdów ciężarowych.


Rejestracja i akceptacja

Nie musisz zakladac konta, aby wykupic eurowiniete. Eurowinieta jest rejestrowana w systemie elektronicznym. Posiadanie dokumentu potwierdzajacego w pojezdzie nie jest wymagane. Eurowinieta jest oplata za korzystanie z dróg. Zasadniczo eurowiniete musza wykupic samochody ciezarowe o dopuszczalnej masie calkowitej przekraczajacej 12 ton przed korzystaniem z autostrad i platnych dróg ekspresowych w krajach objetych systemem eurowiniet (Dania, Luksemburg, Holandia i Szwecja). Kraje te zaangazowaly firme AGES jako odpowiedzialnego dystrybutora eurowiniet. Eurowinieta jest uznawana we wszystkich krajach objetych systemem eurowiniet. Dlatego podczas przejazdu przez kilka krajów objetych tym systemem wystarczy tylko jedna wazna eurowinieta.


Akceptowane formy platnosci

  • Karty paliwowe i flotowe

    AS24, Circle K, DKV, Esso, euroShell, eurotoll sas, EUROTRAFIC, Eurowag, LogPay, Mercedes ServiceCard, Multi Service Tolls, OMV, PLOSE, Ressa, TotalEnergies, TSI Global Star, UTA

  • Karty kredytowe

    Mastercard i VISA